Sobota, 25 Sep 2021

16 BELA KRAJINA  1

5 Maj Hočevar (Kočevje)
5 Žiga Majcen (Kočevje)
4 Siniša Marinović (Arne Tabor 69)
4 Nejc Omahen (Interblock)
4 Žiga Kogovšek (Interblock)
4 Matija Kosmač (Zagorje)
3 4 nogometaši
2 12 nogometašev
1 Ambrož Vidergar (Termit M.)
1 Mark Jemec (Termit M.)
1 Nejc Matećko (Termit M.)

tevec obiskov

ZGODOVINA KLUBA PDF Natisni E-pošta
Četrtek, 12 Oktober 2006 11:00

Za?etki igre z okroglim usnjem segajo dale? nazaj pred leto 1970 v ?as, ko ni bilo pravih pogojev za igro, kaj ele da bi se dalo priti do prave opreme. Marsikateri Morav?ani se e danes s prijetnim ob?utkom spominjajo prvih tekem na razli?nih lokacijah, kjer je bilo mogo?e igrati in se rekreirati. Igrali so po vsej Moravki okolici, kjer je le bilo kolikor toliko ustreznih pogojev za igro. V Soteski, Kracah, Negastrnu in celo na sedanjem avtobusnem parkiri?u, kjer je bila v tistih ?asih travnata povrina. Ves "ogobrc" je bil neorganiziran in namenjen predvsem kratko?asenju vake mladine.

Ko je nogometna igra po?asi dobivala obliko talentiranega porta, je nekaj posameznikov e igralo v klubih Lukovica, Domale in Jare. Kmalu so za?ela prihajati vpraanja na takratni TVD Partizan Morav?e, kdaj se bo organiziral in ustanovil nogometni klub v Morav?ah. Eden ve?jih takratnih pobudnikov Franc Per je bil pri teh vpraanjih vedno nepopustljiv in se mu je kon?no leta 1974 elja tudi uresni?ila, kot vsem ostalim nogometnim navduencem.Tako se je v okviru TVD Partizan ustanovil nogometni klub Morav?e.

Ker igri?a e ni bilo, so se prve tekme odigrale v Kranji in Lukovici. Prvo nogometno igri?e se je zgradilo pod mizarsko delavnico, katerega zemlji?e je Agroemona dala klubu v najem za nadaljnih 99 let. S pridnim delom in pomo?jo podjetja Termit se je teren poravnal in posejal s travo. Zanimanje za nogomet je hitro raslo in kmalu je poleg ?lanske ekipe zaigrala tudi ekipa pionirjev.

Kljub tako uspehom kot mnogim neuspehom se je interes za nogomet z leti le pove?eval, tako da s podmladkom nikoli ni bilo teav. e v tistih ?asih so bila finan?na sredstva problem, vendar se je z veliko dobro volje in odrekanja igralcev ter funkcionarjev kluba vedno nalo razumevanje in reitev. Funkcionarji so se odrekali vsakrnemu pla?ilu, igralci pa so si sami kupovali opremo, da je klub lahko nemoteno deloval.

Kmalu je klub prerasel vse okvire TVD Partizana in se v ?asu osamosvojitve Slovenije tudi sam postavil na noge. Nastal je nogometni klub Termit Morav?e, ki je nosil ime sponzorja, kateri stoji klubu ob strani v vseh letih obstoja. Vsakrna pomo? podjetja Termit je veliko pripomogla k delovanju kluba.

Ne dolgo zatem se je pojavila nova teava,ko se je moral klub zaradi denacionalizacije odpovedati tedanjemu zemlji?u, kjer je stalo igri?e, in pri?ele so se vse aktivnosti za izgradnjo novega. Ponovno je z velikim razumevanjem klubu stalo ob strani podjetje Termit z vsemi sredstvi, prav tako pa se je z veliko pomo?i projektu pridruila e ob?ina Morav?e. Z delnim lastnikom zemlji?a podjetjem IMP Promont in ob?ino Morav?e se je sklenil dogovor za uporabo zemlji?a v potrebe nogometnega kluba, kar je nogometne navduence krepko razveselilo.

Prva dela so se pri?ela izvajati leta 1999. Vsi gradbeni posegi so bili za klub velik zalogaj, vendar se je pokazala mo?na volja in velika tevil?na pripadnost klubu, kar je dalo fantom dodaten zagon in so s pomo?jo podjetja Termit in ob?ine Morav?e reili tudi ta problem. Prav lepo je bilo pogledati vse sodelujo?e ob koncu del in ob pogledu na novo igri?e. ?utiti je bilo le manjo nervozo, ker se ni vedelo, kdaj se bo igri?e lahko tudi uporabljalo.

In kmalu je priel ?as otvoritvene tekme, vrhunec je bil na viku. Prva ekipa. ki smo jo gostili, je bila ekipa iz Jevnice.

V zgodovini kluba je bilo opaenih tudi nekaj ve?jih rezultatov in dogodkov. Leta 1998 je bila npr. ?lanska ekipa uvr?ena celo v tretjo ligo dravnega prvenstva (3.SNL - Center). Eno od zanimivosti je predstavljalo tudi gostovanje kluba Spartak Ivangrad iz Rusije, po katerem se je med mladimi zanimanje do nogometa e pove?alo. Hitro je interes mladih nogometaev toliko zrasel, da smo za?eli lo?evati ekipe po starostnih skupinah, kar je ostalo e danes.

Vedno pa se bomo spominjali ?asov, ko je moravki nogomet s skromnimi zahtevami in slabimi pogoji za?el cveteti v naih krajih.

S pikotki si pomagamo pri zagotavljanju storitev. Z uporabo naih storitev se strinjate, da lahko uporabljamo pikotke sprejemam pikotke Podrobne informacije..