Sreda, 16 Okt 2019

6 Domen Kočevar (Kolpa)

Članom uspel odličen teden PDF Natisni E-pošta
Torek, 24 September 2019 18:43

Članska ekipa je bila v zadnjem tednu zelo uspešna, najprej je kljub zdesetkani zasedbi na domačem igrišču v pokalnem tekmovanju premagala ekipo Dola s 4:1, nato pa je kot prva odščipnila dve prvenstveni točki vodilni Kolpi, in to kar na njihovem terenu. V pokalu so tako napredovali v osmino finala, v prvenstvu pa sicer mesta niso pridobili (ostajajo enajsti), a so razlike izjemno majhne, tako jih še vedno le štiri točke ločijo od četrtega mesta. Naslednjo tekmo bodo odigrali to soboto ob 16. uri pred domačimi gledalci, ko v goste prihaja sedmouvrščeno Trebnje, ki ima po vseh odigranih zaostalih srečanjih dve točki več kot Moravčani.

kolpa

Petoligaš Dol je gostoval v Moravčah sredi tedna, kar je bila idealna priložnost, da naš trener ob nekaterih odsotnostih izkoristi ponujene igralce za novo uigravanje pred težkim gostovanjem proti Kolpi. Tekmo je sicer sprva zaznamoval sijajen strel od daleč Košmerla, po katerem je ekipa Dola v 13. minuti celo povedla. A razmerje moči se je hitro porazdelilo in že do konca polčasa sta mrežo gostov zatresla Rok Vrankar in Lovro Pogačar Capuder.

20190918 pokal

Tudi nadaljevanje je povsem pripadlo domači ekipi, ki je premoč kronala še z goloma Blaža Urbanije in Pogačar Capuder, ki je svoj drugi zadetek dosegel slabih deset minut pred koncem srečanja. Predvidoma se bo osmina finala igrala 9. oktobra, ko je naši ekipi žreb namenil gostovanje pri Interblocku.

Zaigrali so: T. Bibič; A. Vidergar, Avbelj, Šlibar, J. Vesel, Zupanc (od 46. P. Vidergar), B. Urbanija (od 80. R. Vesel), Capuder, Vrankar (od 46. Čebulj), Pogačar Capuder, Miha Klopčič

Potem pa je prišlo na vrsto gostovanje pri Kolpi, ki do tega trenutka še ni oddala niti točke. Tekma se je začela s hladnim tušem za naše fante, saj je že v prvi minuti zadel Kočevar za vodstvo domačih. A zdesetkana ekipa Termita (samo 13 igralcev je potovalo v Belo krajino) je hitro ujela pravi ritem in po izvrstnem zadetku Mihe Capudra tudi izenačila v 22. minuti. Pred odhodom v garderobe je za domače zadel še Vavžik.

kolpa2

V nadaljevanju so naši nogometaši postajali vse nevarnejši, kar se jim je obrestovalo v 73. minuti, ko je še drugi gol na srečanju "prilepil" Capuder za, kot se je kasneje izkazalo, končnih 2:2.

kolpa3

S tem so Moravčani ohranili status neugodnih nasprotnikov, Kolpa sicer tudi s to točko ostaja na vrhu lige, naši fantje pa bodo še lepši točkovni izplen lovili na domači tekmi proti Trebnjem.

Zaigrali so: T. Bibič; A. Vidergar, Avbelj, Miha Klopčič (od 65. K. Urbanija), Peterka, Šlibar, B. Urbanija, Matečko, Vrankar, Pogačar Capuder (od 88. R. Vesel), Capuder

Zadnjič posodobil Petek, 27 September 2019 14:22