mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterSkupaj1001469

Trenutno online 20

Dekleta dolgo čakala in dočakala PDF Natisni E-pošta
Torek, 08 Oktober 2019 12:40

Medtem ko so ostale naše selekcije že približno mesec in pol v polnem pogonu, pa so v nedeljo končno na svoj račun prišla tudi dekleta. Tudi za moravške punce se je začela sedma sezona rekreativne dekliške lige, ki jo letos sestavlja deset ekip. Prvo srečanje se je končalo na najlepši možen način, z zmago. Potem, ko je že ob polčasu (3:0) močno dišalo po njej, je na koncu ekipa Vira padla s 5:3. Že to nedeljo pa je na vrsti druga domača tekma proti ekipi Bork iz Grosupelj, tudi ta se bo začela ob 10. uri.

dekletaR01 061019

Kar dolgo časa so dekleta čakala, da se pomerijo tudi na pravi tekmi, čeprav so bila na treningih že dolgo dejavna. Srečanje se je igralo tako kot ponavadi v dveh polčasih po 35 minut, a namesto 8 igralk v polju (8+1) jih je bilo le šest (6+1), na željo gostujočega trenerja, ki je v Moravče pripeljal le osem deklet (naših je bilo za dve ekipi, torej 14).

dekletaR01skupinska

Začelo se je najbolje možno, točno 23 sekund po prvem sodnikovem žvižgu je zadela Anita Korošec.

dekleta proti Viru 9

Po tem zadetku so uspele nekoliko zadihati tudi igralke Vira, a v 23. minuti je sledil odličen strel z razdalje Nine Mele, katerega vratarka nasprotnega moštva ni uspela braniti. Nekaj minut pred polčasom je mrežo Vira zatresla še Laura Zaman, tako da se je ob polčasu zdelo, da je tekma odločena.

dekleta proti Viru 40

Da temu še ni tako, so Virjanke dokazale v prvem napadu drugega polčasa, ko so uspele doseči prvi gol.

Sredi drugega polčasa sta Anita Korošec s svojim drugim zadetkom na srečanju ter Nika Bajuk povišali vodstvo domačih na 5:1. Toda Virjanke so ostale do zadnjega dovolj vztrajne, zadele še dvakrat, a časa je bilo premalo in zmage so se zasluženo veselila domača dekleta v čudovitem vremenu in ob resnično lepi podpori s tribun.

Ne dvomimo, da bo kakorkoli drugače to nedeljo (13.10.) ob 10. uri, ko v Moravče prihajajo Borke iz Grosuplja.

Zadnjič posodobil Torek, 15 Oktober 2019 14:01