mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterSkupaj1132587

Trenutno online 5

Dekleta začela, mlajši dečki poraženi PDF Natisni E-pošta
Torek, 29 September 2020 09:50

Končno se je nova sezona začela tudi za naša dekleta. Letos bo sezona večinoma turnirsko naravnana, prvega pa smo videli v nedeljo v Radomljah, kjer so bila naša dekleta konkurenčna v vseh štirih nastopih. Na koncu je to zadoščalo za eno zmago, remi in dva minimalna poraza. Mlajši dečki (U 13) so gostovali pri Kolpi, kjer so popustili šele v zaključku srečanja.

Dekleta Radomlje 270920

V Radomljah se je v nedeljo zbralo deset ekip, ki naj bi letos sodelovale v 8. sezoni ženske rekreativne lige. Sistem tekmovanja je nekoliko prilagojen, tako da bo predvidoma vsak mesec organiziran en turnir, s čimer bo manj potovanj. Le nekaj ekip, med katerimi je tudi naša, bodo vmes odigrale še kakšno tekmo po starem sistemu igranja 8+1 ter 2 x 35 minut. Tokrat so v Radomljah igrale po sistemu 6+1, tekme pa so trajale po 20 minut. Naše punce so najprej remizirale z domačimi Radomljami, za katere se ve, da imajo eno najbolj organiziranih in razvejanih selekcij ženskega in dekliškega nogometa od malih nog naprej. V drugi tekmi jih je z 2:1 premagal ŽNK Ločan iz Škofje Loke, strelka edinega zadetka je bila Anita Korošec. Ista igralka je dosegla tudi zmagoviti zadetek za slavje proti moštvu iz Brežic, ki sliši na ime ŽNK Posavje, bilo je 1:0. Z enakim minimalnim izidom pa so dekleta sklenila nastop v Radomljah, z enim samim golom so bile boljše Borke iz Grosupelj. Zaenkrat še ni znano, kje bo naslednji turnir, bodo pa moravška dekleta zagotovo imela tudi v tej sezoni priložnost nastopiti vsaj enkrat tudi na domači zelenici.

U13 kolpa 270920

Zdaj pa še na kratko o nastopu selekcije mlajših dečkov, ki je gostovala v Podzemlju. Tam je odigrala najboljše srečanje v letošnji sezoni, si priigrala kar nekaj priložnosti, po zadetku Nejca Burje v 38. minuti pa tudi izenačila na 1:1. Domača Kolpa je nato dosegla poceni zadetek dobrih 10 minut pred koncem, kar je načelo moralo in pobralo volje našim mladim fantom, zaradi česar so do konca prejeli še tri zadetke za končnih 5:1. Dvignjenih glav pričakujejo ta konec tedna na domačem terenu ekipo Ilirija B, ki ni med boljšimi v ligi, tako da se nadejamo boljšega zaključka.

Zadnjič posodobil Torek, 29 September 2020 10:15