mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterSkupaj1304241

Trenutno online 10

Izjemni dan sklenili z zmago PDF Natisni E-pošta
Sreda, 30 September 2020 08:58

O uspenih nastopih mlajih selekcij je bilo e govora, svoje pa je dodala v soboto e ?lanska ekipa. Dvojni spored proti Rudarju so Morav?ani za?eli s pokalnim izpadom prejnjo sredo v Trbovljah ele po izvajanju enajstmetrovk, e bolje pa so odigrali potem tri dni kasneje doma proti vodilni ekipi lige in ji zadali prvi poraz, bilo je 1:0. To je sploh prva zmaga proti Rudarju v zadnjih 15 letih, kolikor podpira arhiv MNZ. V tem slogu se fantje podajajo na gostovanje k novim vodilnim, ekipi Svobode iz Kisovca, ki je zdaj ostala edina s stoodsotnim izkupi?kom. Vabljeni v Kisovec, da podprete nae igralce, v soboto ob 16. uri.

?lani3

e na pokalni tekmi v Trbovljah z nekoliko premeano postavo so fantje pokazali, da jim poguma ne manjka in ?eprav Rudar e po navadi zmaguje na doma?em igri?u, so se tokrat morali poteno namu?iti za napredovanje v ?etrtfinale, v katerem se bodo potem naslednji teden sre?ali z ekipo Doba.

Trbovci so povedli po sumljivo dosojenem prekrku, storjenem v kazenskem prostoru, po katerem je prvi, nikakor pa ne zadnji strel z bele to?ke, v vodstvo doma?ih pretvoril Anes Rekanovi? v 6. minuti. Nae motvo se ni ustrailo in ni trajalo, preden je svoj prvi gol dosegel Rok Prestor v 14. minuti. Doma?i so e globoko v prvem pol?asu odgovorili z novim prevzemom vodstva, v 28. minuti je bil za 2:1 natan?en Bruno Pukl.

?lani1

Nato pa so ob pomo?i nekaterih izkuenih igralcev svoje dodali tudi nai mlaji. Ob gne?i pred vrati Trbovelj se je v 60. minuti odli?no znael Ane Novak in dosegel svoj prvi ?lanski zadetek na uradni tekmi. V nadaljevanju se je zvrstilo e nekaj prilonosti, tako da si niti doma?i niso mogli oddahniti, kot je v navadi v pokalu MNZ, pa se je po izteku rednega dela takoj za?elo z izvajanjem kazenskih strelov, ki so odlo?ili zmagovalca. Le Rok Vrankar je imel to smolo, da ni premagal vratarja Moica in na koncu so se doma?ini veselili najtesneje mone zmage ter napredovanja v pokalni ?etrtfinale, kjer pa bodo proti Dobu mo?no v podrejenem poloaju.

Na pokalni tekmi so zaigrali:T.Bibi?; Vali?, J. Vesel (od 75. Peceli), Vrankar, Prestor, Mate?ko, Capuder, K. Urbanija, Novak, A. Klop?i? (od 72. Smrkolj) , ?ebulj

Na klopi e: D. Bibi?; K. Vesel, R. Vesel

Sama borbenost v igri, ki so jo nai prikazali e v Trbovljah, je o?itno moravke modre spodgala za prvenstveno sre?anje tri dni pozneje. e od prve minute naprej je bila v o?eh videti neizmerna elja po dokazovanju, potem ko so tudi z malo smole na prvih treh ligakih tekmah izgubili za en sam gol. A tokrat je sonce posijalo na razmo?eno igri?e tudi za ekipo Termita. Eden klju?nih trenutkov se je zgodil v 25. minuti, ko je ?ebulj portvovalno vzel izpod nog branilcu nasprotne ekipe, jo z drse?im tartom spravil do Vrankarja, ta je opravil dolgo podajo nazaj do ?ebulja globoko v kazenskem prostorju, ?ebulj pa je odli?no nael Prestorja, ki je vtekel tik pred vratarja Rudarja in slial se je krik navduenja, potem ko se je kon?no zatresla mrea tudi v prvenstvu. Kot se je kasneje izkazalo, je bil to edini gol na sre?anju, a lahko bi bilo tudi druga?e. Veliko prilonosti so imeli e nai igralci, da bi predhodno odlo?ili zmagovalca sre?anja, a oga ni nala poti v mreo.

?lani2

Kot je povsem obi?ajno pri taknem izidu, je bilo pri?akovati e zadnji nalet gostov, po stari metodi, kdor ne da, dobi, bi kaj lahko Zasavci izena?ili. Najboljo prilonost so imeli po hitro dosojenem prekrku v kazenskem prostoru, ko je na sceno priel drugi junak dneva. Vratar Vidergar je e prej doma?o ekipo reil z nekaj izjemnimi obrambami, zato je bilo upanje na mestu. Tekla je 89. minuta, streljal je Rekanovi?, Tomo pa je odli?no prebral namero igralca in se vrgel v pravo smer ter prepre?il izena?enje. Do konca je dvakrat e zastal dih vsem zbranih, ko je ob izbijanjih oge za kratko gol doma?ih bil nepokrit, enkrat se je celo oga dotaknila pre?ke, a po koncu dneva je bilo bolj kot ne vsem jasno, da tokrat zmaga zaslueno ostaja v doma?em gnezdu.

?lani5

Na ligaki tekmi so zaigrali:T.Vidergar; imenc, Vali?, J. Vesel, Peterka, B. Urbanija, Vrankar, Prestor (od 92. A. Klop?i?), Mate?ko, Capuder, ?ebulj (od 80. Poga?ar Capuder)

Na klopi e:D. Bibi?; K. Urbanija, Novak, Smrkolj, Peceli

Zdaj je potrebno ostati na trdnih tleh in se pozitivno podati v Kisovec, kjer bo v soboto na sporedu nova pomembna preizkunja proti novope?eni vodilni ekipi lige. Po ?etrtem krogu je pogled na lestvico nekoliko znosneji. Svoboda ima edina vseh 12 to?k, sledita Bela krajina in Arne Tabor 69 z desetimi, Slovan je ?etrti, Rudar smo potisnili na peto mesto z 9 to?kami, Morav?ani pa so s prvimi 3 to?kami na 12. mestu in jih od lige za prvaka lo?i le e ena zmaga.