Sreda, 21 Okt 2020

13 IHAN 7*
* tekma manj

5 Vladan Petrovič (Arne Tabor 69)

Enes Karajbić (Trebnje)

Maj Sajovic (Rudar T.)

Tadej Ferk (Slovan)

Tadej Grmek (Slovan)

Ervin Agovič (Kamnik)

Aleš Kirin (Kolpa)

Z vrha sklatili še Svobodo PDF Natisni E-pošta
Torek, 06 Oktober 2020 08:31

Moravška članska zasedba v zadnjih tednih osvaja Zasavje. Po neverjetnem preobratu si je po Trboveljskem Rudarju vzela pravico in z vodilnega mesta v ligi poslala po lestvici navzdol še Kisovčane. Domača Svoboda je še ob polčasu vodila z 2:0, potem pa je sledilo nadaljevanje na meji normalnega, po katerem so se člani NK Termit veselili prve zmage na gostovanjih po lanskem septembru in nastopu v Ljubljani pri Slovanu. Nov komplet treh točk je tudi ponesel moravško ekipo na 9. mesto, Kisovčane pa je poraz pahnil na peto. Zdaj je čas za resen pristop, v soboto ob 15.30 v Moravče prihaja Kolpa, ki je na lestvici spredaj le zaradi gol razlike.

Srečanje je bilo odigrano v težkih pogojih, zaradi občasnih močnih nalivov in slabe svetlobe, prav pa je, da se pohvali domači klub, saj je bila glede na težke vremenske pogoje zelenica dobro pripravljena. Kmalu po začetku so imeli moravški nogometaši pobudo, tako da ni bilo opaziti, kdo je vodilna ekipa lige, kateri klub pa je šele v prejšnjem krogu osvojil prve točke. Po nekaj sumljivih sodniških odločitvah in tudi nekaj zapravljenih priložnostih se je zgodilo neizbežno, po povsem nepotrebnem protinapadu Kisovčanov, ki je sledil neuspelemu poizkusu naših pred domačim vratarjem, je prvič završalo na pokriti tribuni na Šahtu. V 33. minuti je zadel Patrik Božjak. Modre je vodstvo rdečih nekoliko zaustavilo in komaj smo čakali zaključek prvega polčasa. Žal je prišel prepozno, po podaji iz kota je domače v vodstvo celo z 2:0 še pred odmorom iz bližine dveh metrov popeljal Klemen Arnšek.

Vedelo se je, da bo težko, Kisovčani so že rajali, a očitno prezgodaj. Sledil je šok za domače. Po prekršku Kisovca je Nejc Matečko izvajal prosti strel s približno 20 metrov, kljub temu da so domači postavili živi zid sumljivo blizu, je Matečko našel primeren strel mimo vseh igralcev v zidu in ukanil z zvitim strelom vratarja Sevška. Ta gol je dal našim fantom še več motiva, da so začeli vse bolj prodirati pred vrata domačih, manjkal je samo tisti zadnji preskok v igri, zadnja podaja. Nato pa je na tistem delu tribun, kjer so bili še malo prej glasni domači, povsem obmolknilo, prebudil pa se je modri del tribune. Rok Vrankar je v stilu "na vse ali nič" poizkusil z nenavadnim lobom iz več kot 30 metrov, žoga je tako nenavadno zavila, da je povsem presenetila domačega vratarja, in s pravim evrogolom je Vrankar popeljal Moravčane nazaj v tekmo.

Kisovčani se niso več pobrali, poizkušali so na silo še presenetiti vratarja Vidergarja, že dobro minuto po golu Vrankarja se je v protinapadu sam pred kisovškim vratarjem znašel še Miha Capuder in dosegel svoj prvi zadetek v tej sezoni. Moravčani so bili na pragu velikega skalpa, a do konca je bilo še prekleto dolgih 11 minut in še sodnikov dodatek, svetloba vse slabša, domači pa so pričakovano iskali vsa sredstva, da bi dosegli vsaj odrešilni zadetek za izenačenje.

V Kisovcu je vse potihnilo, završalo je le med skupino privržencev "moravških mačkonov", ki so drugi teden zapored porazili vodilno ekipo lige, končni izid je bil torej 3:2 v našo korist. Zdaj so začetni porazi pozabljeni, ekipa je na 9. mestu, z realnimi možnostmi boriti se za vstop v ligo za prvaka. V soboto ob 15.30 prihaja v Moravče ekipa Kolpe in podobno borbenost in požrtvovalnost bo potrebno najti tudi doma.

Zaigrali so: T.Vidergar; Šimenc, J. Vesel, Peterka, B. Urbanija, A. Vidergar (od 65. Valič), Prestor, Matečko, Capuder, Vrankar, Čebulj

Na klopi še: Buzov, Pogačar Capuder, K. Urbanija, Novak, Miha Klopčič, Andraž Klopčič

Zadnjič posodobil Torek, 06 Oktober 2020 09:17