mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterSkupaj1277497

Trenutno online 12

3:0 za dobitnih 3x3 PDF Natisni E-pošta
Sreda, 14 Oktober 2020 10:15

?lanska ekipa je slavila tudi v 6. krogu letonjega prvenstva, potem ko je doma brez prisotnosti gledalcev s 3:0 porazila pomlajeno Kolpo. To je prvi troj?ek zaporednih zmag po sezoni 2017 / 2018, zdaj pa ekipa odhaja na gostovanje v prestolnico k Slovanu, ki se je lani kon?alo, kako druga?e, kot z zmago. Tekma bo na sporedu v soboto ob 17.00 na Kodeljevem. Morav?ani so prvi? letos na mestih, ki prinaajo spomladansko nastopanje v ligi za prvaka.

?lani1

Sre?anja z ekipami, ki morajo prepotovati tako dolgo pot, kot jo mora Kolpa, so vedno nehvalena, saj so takna motva najbolj napi?ena. Povrhu vsega je bilo potrebno tudi potrditi dve sijajni predstavi proti Zasavcem, sicer bi bila omenjena uspeha hitro pozabljena. Megla, ki je obdajala igri?e e v dopoldanskih urah, se je razkadila in na e vedno rahlo razmo?enem igri?u se je lahko pri?el boj sosednjih ekip na prvenstveni lestvici. V uvodnih minutah smo spremljali klasi?no tipanje nasprotnika, ko si nobena ekipa ni ustvarila resneje prilonosti. Potem pa prvo veselje doma?ih, v 14. minuti je po levi strani v kazenskem prostoru ob zmedi tekmeca v obrambi zadel Miha Capuder.

?lani9

Po tem zadetku so se nai nogometai sprostili, na trenutke pa je svoje prilonosti iskala tudi precej pomlajena Kolpa, ki pa prav pogosto ni prila pred doma?a vrata. V 44. minuti sre?anja je bilo zopet zelo vro?e pred golom vratarja Kolpe, ogo pa je naposled potisnil v mreo Toma ?ebulj za svoj prvi prvenstveni gol v tej sezoni.

?lani2

Mnogo laje je bilo vstopiti v drugi pol?as z dvema goloma prednosti, kar se je poznalo tudi v naslednjih 45 minutah. Piko na i popolnemu popoldnevu je dodal e s tretjim prvenstvenim zadetkom Capuder v 56. minuti za tretjo zmago, tokrat tudi s simboli?nih 3:0.

?lani3

Do konca so gostje e poizkuali dose?i vsaj ?astni zadetek, a ostalo je pri nedotaknjeni mrei in Morav?ani se lahko veselijo, saj so se prvi? tudi uradno pomaknili v zgornjo polovico prvenstvene lestvice. Na vrhu so tiri ekipe v eni sami to?ki, med njimi pa je Slovan edini, s katerim nai ?lani letos e niso igrali. Glede na lepe spomine z lanske jeseni (?eprav se od spominov ne da iveti) gremo po nov pozitiven nastop, to soboto ob 17.00 na Kodeljevem. Po zaostali tekmi se bo verjetno vodilni ?etverici pridruil tudi Kisovec, potem pa so Morav?ani e v skupini ekip, ki se borijo za mesta med 6. in 11. mestom, kar je mnogo bolje, kot je bilo po tistih uvodnih nesre?nih minimalnih porazih.

?lani5

Tokrat so zaigrali:T.Vidergar; imenc, Peterka, A. Vidergar, Prestor (od 87. Torkar), Mate?ko, Capuder (od 85. K. Urbanija), Vrankar (od 78. Andra Klop?i?), Miha Klop?i?, Vali? (od 74. Ahmetovi?) , ?ebulj (od 84. Novak) Na klopi e:Peceli