Sreda, 21 Okt 2020

13 IHAN 7*
* tekma manj

5 Vladan Petrovič (Arne Tabor 69)

Enes Karajbić (Trebnje)

Maj Sajovic (Rudar T.)

Tadej Ferk (Slovan)

Tadej Grmek (Slovan)

Ervin Agovič (Kamnik)

Aleš Kirin (Kolpa)

Kljub pobudi ostali praznih rok PDF Natisni E-pošta
Sreda, 14 Oktober 2020 11:01

Veteranska ekipa je utrpela tretji poraz v letošnji sezoni in ima le še minimalne možnosti, da jesenski del sezone zaključi med najboljšo trojico. V 6. krogu jih je v Šmartnem pri Ljubljani ekipa Črnuč premagala s 4:2 kljub temu, da je bila pobuda na strani moravške ekipe. Naslednja tekma prinaša zadnje gostovanje, v ponedeljek se bodo člani ekipe Moravče Lukovica zbrali v Kamniku, potem pa bodo jesenski del sklenili z domačo tekmo proti Domžalam naslednji petek.

veterani1

Tekma se je na obrobju Ljubljane začela zelo obetavno. Črnučani se niti niso zbrali v polnem številu, tako da je njihov enajsti član vstopil v igro šele po nekaj minutah. Kmalu zatem je lep predložek Smrkolja z leve strani s strelom z glavo v prvi zadetek gostov spremenil Rok Cerar, tekla je 8. minuta.

veterani2

Tudi v naslednjih minutah je bila pobuda na strani moravške ekipe, potem pa je prišla 26. minuta, v kateri kričeče rumeni pred svojim kazenskim prostorom niso razčistili in po nepotrebnem so Črnučani izenačili. Moravčani so lahko pozitivno krenili v nadaljevanje srečanja, imeli so terensko premoč, a vse premalo pogosto so prihajali pred nasprotnega vratarja.

veterani3

Prvih pet minut nadaljevanja je bilo šokantnih, saj so domačini dosegli še dva zelo poceni zadetka. Nekaj upanja je vlil prekršek, ki je prinesel enajstmetrovko, le to je izvajal Rok Cerar. Rutinirano je premagal domačega vratarja za znižanje na 2:3 in za svoj že peti zadetek v tej sezoni.

veterani4

A prav veliko se ni spremenilo, napadi so bili prešibki, žoga enostavno ni prihajala do naših napadalcev, zadnji žebelj v krsto pa je pomenil prekršek v 58. minuti, po kateri so domači zadeli z bele točke za končnih 4:2. Veteranska ekipa je utrpela tretji poraz, a kljub temu še vztraja na 5. mestu.

veterani5

Radomlje in Dob sta s 15 točkami zdaj nedosegljiva in bosta odločila o jesenskem prvaku. Tretje mesto pa je še vedno na dosegu rok, saj so na njem igralci Kamnika, h katerim moravška ekipa odhaja v ponedeljek ob 16.00. Tako Kamnik kot Črni Graben imata tri točke prednosti, Vir ima na šestem mestu enako število točk (torej 8), blizu pa sta še Črnuče in Domžale. Možno je torej še vse od stopničk pa do uvrstitve pri začelju po jesenskem delu prvenstva.

veterani8

veterani6