mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterSkupaj1304231

Trenutno online 3

Nova zmaga veteranov PDF Natisni E-pošta
Ponedeljek, 11 Oktober 2021 12:32

Veterani so se v petkovem večeru pomerili na nikdar priljubljenem igrišču z umetno travo v Domžalah, še dodatno težavo vedno povzroča svetloba reflektorjev. A kljub drugačnim pogojem so dosegli še četrto zmago v sezoni, ko so s 4:1 premagali ekipo Črnega Grabna in ostali čvrsto zasidrani med najboljšo trojico. Ta petek prihajajo v Moravče veterani Vira.

veterani1

Črni Graben se sicer letos še ni proslavil, toda večerna srečanja na umetni travi so za ekipo, ki le redko igra v takšnih pogojih, vedno neugodna. Za dodatno zanimivost so poskrbeli v ekipi gostiteljev, ki so zagotovili ne le prisotnost glavnega sodnika, pač pa tudi dveh pomočnikov, kar se zgodi le redko v veteranski ligi. Kot rečeno, vedno je potrebno nekaj časa, da se naša veteranska ekipa prilagodi na takšne pogoje, zato ne čudi, da je bilo prisotne nekaj zmede v obrambi v prvih minutah, kar so v 10. minuti domači tudi izkoristili za zgodnje vodstvo z 1:0.

veterani2

Po še nekaj minutah dodatne negotovosti so moravški veterani prišli do idealne priložnosti, da umirijo tekmeca, po storjenem prekršku v kazenskem prostoru je Tine Bizilj v 17. minuti poravnal izid na 1:1. Le nekaj minut zatem si je po hitrem prodoru novejša okrepitev Sašo Avbelj podal precej daleč mimo vratarja, a je bil še dovolj hiter in spreten, da mu je uspelo žogo potisniti v prazno mrežo.

veterani4

Za nekaj napetosti je poskrbel glavni sodnik, ki je običajen start Mateja Bizilja na žogo začuda ocenil kot prekršek, a ko so se strasti umirile, so gostje po prekršku nad Podržajem v kazenskem prostoru dobili priložnost, da dokončno naredijo pomemben korak proti novi zmagi. Tine Bizilj je uspešno izvedel še drugo enajstmetrovko za izid prvega polčasa, 3:1.

veterani6

V drugem polčasu so veterani Moravč Lukovice le še držali žogo na tleh, si vmes priigrali tudi nekaj priložnosti, ena je bila nagrajena z zadetkom, odbito žogo vratarja je v gol potisnil Matjaž Rotar za končnih 4:1.

veterani3

V zadnjih desetih minutah so spet nekoliko bolj pritisnili domačini, a po nekaj uspešnih obrambah Bizilja se je končalo z že omenjenim izidom za četrto letošnjo zmago. Domžale, Svoboda Kisovec in Moravče Lukovica so še vedno povsem skupaj, od ostalih se zdijo za vrh nevarne še Radomlje.

veterani5

Naslednjo tekmo bodo veterani odigrali v petek 15.10. ob 16. uri, ko v Moravče prihaja ekipa Vira, potem pa sledita še dve pomembni tekmi v boju za vrh do konca jesenskega dela, gostovanje v Radomljah, ter domače srečanje proti Domžalam.