Četrtek, 02 Dec 2021

9 TREBNJE 16*

* - tekma manj

11 Žiga Majcen (Kočevje)
9 Maj Sajovic (Rudar Trbovlje)
8 Denis Dedić (Bela krajina)
7 Anes Rekanović (Rudar Trbovlje)
7 Maj Hočevar (Kočevje)
7 Žiga Kogovšek (Interblock)
6 5 nogometašev
5 4 nogometaši

3 14 nogometašev
1 Ambrož Vidergar (Termit M.)
1 Mark Jemec (Termit M.)
1 Nejc Matećko (Termit M.)
1 Anže Novak (Termit M.)
1 Lovro Pogačar Capuder (Termit M.)

SVOBODA KISOVEC

tevec obiskov

Člani do nove zmage PDF Natisni E-pošta
Sreda, 27 Oktober 2021 09:47

Članska ekipa je v 9. krogu na domačem igrišču gostila pomlajeno zasedbo Zagorja, ki pa domačim ni bila kos. S tretjo zmago letos so se Moravčani dvignili na 12. mesto z majhnim zaostankom za prvo osmerico. Ta konec tedna bodo opravili gostovanje v Beli krajini, prihodnji teden pa zaključili jesenski del z domačo tekmo proti ekipi Ihana.

Člani so z borbeno igro navdušili dobro razpoloženo publiko, med katero je bilo sicer že po tradiciji tudi kar nekaj zagorskih privržencev. Zagorjani so v Moravško dolino prišli s slabo popotnico treh porazov na zadnjih štirih tekmah, med drugim so izgubili tudi "večni zasavski derbi" proti Trboveljskem Rudarju. Poleg vsega so se v Moravčah pojavili s precej pomlajeno zasedbo, v kateri je bilo tudi nekaj mladincev, ki so nekaj tednov prej ob sodniški pomoči nezasluženo odnesli tri točke iz našega igrišča.Tokrat je bilo sojenje vseeno na precej boljšem nivoju, čeprav bi se lahko pogovarjali o določenih situacijah, a ob zmagi se takšnim stvarem ne gleda v zobe.

Naša ekipa je tokrat nastopila bolj kompletno kot na preteklih srečanjih, predvsem pa iz tekme v tekmo kaže vse več borbe za vsako žogo. Že v uvodnih minutah so prevzeli pobudo na igrišču, po nespametnem prekršku na robu kazenskega prostora nad Čebuljem pa je Rok Vrankar v 10. minuti rutinirano zadel z bele točke za 1:0.

Nekaj minut zatem se je iz oči v oči z vratarjem Zagorja znašel tudi Rok Prestor, a ostalo je pri minimalnem vodstvu. Svoje priložnosti so imeli tudi drugi nogometaši, a rezultat se do izteka prvih 45 minut ni spremenil.

Čeprav je bila kakovost na naši strani, se je porajal rahel dvom, ko žoga kar nekajkrat ni hotela iti za hrbet nasprotnikovega vratarja. Potem pa je prišla odrešilna 75. minuta, v kateri je bil v sijajnem položaju Matečko, ki je že prej zamudil možnost za zadetek, z borbo je žogo uspel še pridobiti nazaj in jo v kazenskem prostoru podaljšal do Tomaža Čebulja, ki je z glavo matiral zagorskega vratarja in tretji komplet točk je bil potrjen.

Spremljali smo sicer dokaj fer srečanje, kljub temu da je bilo podeljenih kar devet kartonov, štirje tudi na naši strani, še posebej prvi je bil nezaslužen, ko je igralec nasprotne ekipe oviral Vrankarja, a sodnik je karton dodelil prvemu strelcu ekipe Termita v letošnji sezoni.

Kakorkoli obrnemo, pomembne tri točke so osvojene, z njimi se je moštvo še bolj odlepilo od dna, hkrati pa ima vse možnosti, če bo tako zavzeto, da napade tudi mesta v zgornji polovici v naslednjih šestih tekmah, ko se sezona prelomi.

Na vrhu premočno vodi Rudar iz Trbovelj (22), potem pa že drugi Mengšani zaostajajo 6 točk, hkrati pa imajo le 5 točk več od Moravčanov, ki so zdaj tik za petami ekipam pred seboj. V soboto 30.10. ob 15. uri bodo naši nogometaši gostovali pri Beli krajini, vsaka točka bi bila zelo dobrodošla sploh glede na letošnji učinek na gostovanjih, potem pa se bomo 6.11. skupaj poslovili od letošnje jeseni s tekmo na domači zelenici proti ekipi Ihana.

Za domače so igrali: Tomaž Vidergar; Gaj Krnc, Jure Vesel, Rok Vrankar, Ambrož Vidergar, Rok Prestor (od 91. Patrik Lešnjak), Nejc Matečko, Miha Capuder (od 75. Erik Urbanija), Luka Bulić, Anže Novak, Tomaž Čebulj (od 83. Mirko Buzov) Na klopi še: Tadej Bibič; Kristjan Urbanija

Zadnjič posodobil Sreda, 27 Oktober 2021 12:11

S pikotki si pomagamo pri zagotavljanju storitev. Z uporabo naih storitev se strinjate, da lahko uporabljamo pikotke sprejemam pikotke Podrobne informacije..